درج آگهی رایگان| ثبت آگهی| نیازمندی| آگهی نامه | در 118

مناطق مختلف پوست سر که برای انجام کاشت موی طبیعی دارای اهمیت هستند

مناطق مختلف پوست سر که برای انجام کاشت موی طبیعی دارای اهمیت هستند

آگهی رایگان
  • سرگرمی و فراغت کتاب و مجله تاریخی
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
  •    تهران تهران
  • 206 بازدید
  • تهران

مناطق مختلف پوست سر که برای انجام کاشت موی طبیعی دارای اهمیت هستند

الف) منطقه برداشت مو (بانک مو)

منطقه خاصی از پشت سر (اکسی پوت) و دوطرف سر را بانک مو می‌گویند. موهای این مناطق دارای گیرنده هورمون مردانه (تستوسترون) نیست. بنابراین تحت تاثیر آثار ریزش موی این هورمون قرار نمی‌گیرند، بنابراین حتی در افرادی که دارای ژنتیک مثبت دال بر وقوع طاسی مردانه هستند، این نواحی دچار ریزش مو نمی‌شود یا این که خیلی کم دچار ریزش مو می‌شوند و معمولا تا سنین بالا باقی می‌مانند. به همین دلیل بهترین منبع (بانک) برای برداشت، موهای پشت و دوطرف سر شخص است که درطول سال‌ها انجام کاشت موی طبیعی به اثبات رسیده است. نکته مهم این است که این موها حتی در صورت انتقال به نواحی طاس خاصیت خود را حفظ می‌کنند و نمی ریزند. بسته به مشخصات پوست و موی فرد در این نواحی و روش انجام شده برای برداشت مو (FUT یا FIT3 الی ۴ مرتبه) می‌توان از این بانک مو، برداشت کرد بدون این که مشکلی برای فرد به وجود آید. با برداشت مو از این ناحیه به روش FUT یک خط اسکار (جوشگاه) باریک در محل به وجود آمده است که از نظر علم زیبایی مشخص نیست، زیرا در خواب زیر موهای پشت سر مخفی می‌شود. ولی در صورتی که فرد موهای سرش را از ته بزند، این خط باریک دیده خواهد شد.

در روش FIT با استفاده از پانج بسیار ظریف فولیکول‌های مو به صورت تک به تک برداشته می‌شوند. محل برداشت به صورت اسکارهای دایره‌ای بسیار کوچک در می‌آید که همانند روش FUT در خواب زیر موهای پشت سر مخفی می‌شوند ولی اگر فرد موهایش را ازتَه بتراشد مشخص خواهد بود.

این سؤال همواره از سوی بیماران مطرح می‌شود که آیا لازم است، موهایم را برای انجام کاشت مو کوتاه کنم؟ پاسخ این سؤال بستگی به روش کاشت مو دارد. برای انجام متد FIT کوتاه‌کردن کامل موهای بیمار، الزامی و بدون تراشیدن کامل موها، انجام FIT غیرممکن است. در مورد روش FUT قسمت برداشت مو در پشت سر را می‌توان کاملا کوتاه نکرده بلکه فقط نواری را که می‌خواهیم برداشت کنیم با نمره چهار کوتاه کنیم که در این صورت حتی بلافاصله پس از اتمام عمل هم هیچ‌کس متوجه برداشت نوار نخواهد شد. ولی در مورد قسمت کاشت باید این منطقه دارای موهای تقریبا کوتاه باشد (در حد نمره چهار) درغیر این صورت جاگذاری گرافت‌ها در لابه‌لای موهای بلند موجود در محل کاشت بسیار مشکل است. از طرف دیگر وقتی که موها را در منطقه کاشت کوتاه نکنیم شست‌وشوی محل کاشت پس از عمل خیلی سخت شده و باید بیمار احتیاط کند تا آسیبی به موهای کاشته شده وارد نشود. به طور کلی نظر مولف کوتاه کردن کامل همه موهای سر با نمره چهار قبل از انجام کاشت مو است البته همان طور که گفته شد این مطلب برای قسمت برداشت در پشت سر اجباری نیست ولی در هر حال اگر انجام شود، بهتر است.

ب) مناطق کاشت مو
جلوی سر، منطقه بالای سر (قله سر) و منطقه وِرتکس نواحی از پوست سر هستند که می‌توان در آنها کاشت مو را انجام داد. منطقه جلوی سر شامل سه قسمت است: خط موی جلوی سر، منطقه پشت خط موی جلوی سر تا قله سر و منطقه شقیقه‌ها. بسیاری از افراد جوان و کم سال با ریزش مو در شقیقه‌ها برای کاشت مو مراجعه می‌کنند که این کار را زمانی می‌توان انجام داد که وضعیت ریزش موی فرد به یک حالت پایدار رسیده باشد؛ یعنی ۳۰ الی ۳۵ سالگی و قبل از این سن. کاشت مو در شقیقه‌ها اگرچه انجام‌شدنی است ولی کار صحیحی نیست و عاقلانه نخواهد بود.
منطقه ورتکس ناحیه‌ای است مابین قله سر و بانک مو که موهای آن دارای خواب‌های متفاوتی هستند. ریزش مو در این منطقه معمولا به شکل یک دایره بدون مو است. اگر در سن پایین که هنوز وضعیت ریزش مو در این منطقه ثابت و پایدار نشده است، اقدام به کاشت مو در ورتکس کنیم، به دلیل پیشرفت روند طاسی مجددا اطراف دایره کاشته شده، خالی می‌شود و منظره زشتی به وجود می‌آید، بنابراین انجام کاشت مو در منطقه ورتکس در سن پایین کار بسیار اشتباهی است.

ادامه در سایت اسیاهیر

http://www.asiahair.ir/

هیچ دیدگاهی برای این آگهی درج نشده است

اولین دیدگاه را شما ارسال کنید

جهت ارسال دیدگاه باید در سایت عضو شوید

ثبت آگهی رایگان
جهت مشاهده نماد اصلی کلیک بفرمایید
جهت مشاهده نماد اصلی کلیک بفرمایید